لودر

شرکت پارس

شركت شیمیائی چسب پارس با مسئولیت محدود در سال ۱۳۴۴تاسیس گردیده و چندین سال تجربه در تولید انواع چسبهای صنعتی بسیار مرغوب همراه با خدمات فنی مطلوب، این شركت را پیشرو صنعت چسب در ایران و منطقه نموده است. بدینوسیله تعدادی از چسبهای تولیدی این شركت كه مورد مصرف صنایع مختلف كشور بوده و بطور اعم نیز در بازارهای مختلف مصرف میگردد بدون در نظر گرفتن چسبهای اختصاصی به اختصار معرفی می شوند.

محصولات:
 • صحافی
 • چوب
 • یونولیت
 • صنعتی
 • چسب زنده

چسب مخصوص یونولیت و پلاستوفوم با حلال آب چسبی است که حداکثر زمان گیرایی ۳ دقیقه دارد. چسب یونولیت و پلاستوفوم تولیدی این شرکت در گالن های یک لیتری و چهار لیتری و ۱۷ لیتری تولید و عرضه میگردد.
چسب مخصوص یونولیت و پلاستوفوم را میتوان با آب رقیق کرد که این امر توصیه نمیگردد.
چسب یونولیت را ابتدا به دو محل دلخواه که بهم چسبیده خواهند شد به ضخامت یک میلیمتر آغشته نموده و بعد از گذشت یک دقیقه دو قسمت را بهم محکم میچسبانیم و بعد از سه دقیقه کاملا دو قطعه به یکدیگر چسبانده شده اند.
لازم بذکراست اکثر دوستان سوال دارند که آیا با این جسب میتوان یونولیت را به دیوار جسباند.
که جواب آری است بشرط آنکه دیوار خاک نداشته باشد و در کل خاکی از دیوار جدا نگردد زیرا چسب یه ذرات غبار و خاک چسبیده شده و براحتی از دیوار جدا میگرددند.
بجای چسب یونولیت و پلاستوفوم ازچسب چوب نیز چهت چسباندن یونولیت میتوان استفاده کرد ولیکن حدودا یک الی سه روز زمان چسبندگی کامل صورت میگیرد.
در کل هر چسب و حلالی که پایه آن تینر و بنزین باشد برای یونولیت و پلاستوفوم خورنده است و فقط حلال پایه آب مناسب یونولیت و پلاستوفوم میباشد.


چسب چوب قابلیت چسبندگی به محدوده وسیعی از مواد گوناگون را داشته و بعد از خشك شدن ، فیلمی شفاف و با استحكام بالا را تشكیل می دهد.

ویژگی:

حلال رقیق كننده آن آب می باشد

ماهیت نرم و شفاف فیلم پس از خشك شدن دارد

این نوع چسب چوب پس از خشک شدن بی رنگ می شود

ويسكوزيته ۲۶۰۰۰ – ۲۰۰۰۰ (سنتی پوآز) در ۲۳ درجه سانتي گراد

زمان خشك شدن ۳۰-۲۰ دقیقه در دمای ۲۰ تا ۳۰ درجه سانتی گراد

کاربرد:

چسب چوب عمدتا در صنایع چوب ، مبلمان ، لوازم اداری ، گل سازی و گچ بری كاربرد دارد.


چسب زنده

چسب زنده اکرونال پایه آب که به صورت مایع می باشد زمانی که آب آن تبخیر شد فیلمی ایجاد می کند که همیشه چسبناک و چسبندگی دارد و در گرید های مختلف جهت مصارفی همچون چسبدار کردن فوم ،چسب میز ،چسب حشره کش،چسب فیلتر ،تولید لیبل ،نوار چسب شیشه ای و …


چسبهای صحافی بسته به نوع کاربرد انواع و اقسام مختلفی دارند. معروفترین آن‌ها چسب صحافی سرد است که شباهت زیادی به چسب چوب دارد (البته از چسب چوب هم می‌توان در مواردی برای صحافی استفاده کرد) و حلال آن آب است! کاربرد این چسب بیشتر در سرچسب کردن سربرگ‌ها و صحافی کردن فاکتور می‌باشد. کمابیش در جلدسازی یا داخل جلد انداختن هم کاربرد دارد. مشکل این چسب این است که آب موجود در آن باعث تاب برداشتن کار موردنظر می‌شود و جهت کتاب یا سالنامه خیلی کم مصرف می‌گردد و باید خیلی سفت استفاده شود تا کار موردنظر تاب بر ندارد. اما در مورد سربرگ و فاکتور چون پشت کار چسب زده می‌شود، تاب برداشتن تأثیری ندارد. لازم به ذکر است که چسب صحافی سرد را بسته به نوع کار باید با آب شل کرد و میزان رقیق بودن آن بستگی به نوع کار دارد.

ویژگی:

 • چسبندگی سریع و عالی
 • پایه آب
 • بدون بو و حساسیت
 • غلیظ و به صرفه
 • خشک شدن سریع

رعایت موارد ایمنی و بهداشتی:
چسب بايد دور از شعله و جرقه نگهداری شود . در محيط كار تهويه و هواكش مناسب و به هنگام  كاربرد از دستكش و ماسك استفاده شود و در صورت تماس با پوست و چشم با آب شسته شود .

کاربرد:

 • چسباندن کاغذ به کاغذ
 • چسباندن مقوا به مقوا
 • چسباندن گالینگور به مقوا

چسب صنعتی آمیزه ای از پلیمرهای لاستیكی ، رزین های صنعتی و پایدار كننده ها می باشد كه در مخلوطی از حلال ها ، حل شده اند . پایه پلیمری این چسب پلی كلروپرن بوده و برای چسباندن كلیه سطوحی كه باید با سرعت و استحكام بالا به یكدیگر بچسبند، بسیار مناسب می باشد.

کاربرد:

چسب صنعتی در صنایع کفش و چرم، سراجی، خودروسازی، تودوزی خودرو، پوشش های کف، مبلمان و لوازم اداری و… کاربرد دارد. به طور کلی این چسب برای چسباندن انواع چرم طبیعی و مصنوعی، روکش های پلاستیکی و پارچه ای، انواع فوم، فیبر، نمد، چوب، شیشه و فلز قابل استفاده می باشد.


 

Details